Egy napra megnyitják a látogatók előtt a Csillag börtönt, pár óra alatt el is keltek a jegyek
Szálasi Ferenc és Kádár János is ült a Csillagban, 30 szerencsés pedig most a nyomdokaikba léphet.
Szálasi Ferenc és Kádár János is ült a Csillagban, 30 szerencsés pedig most a nyomdokaikba léphet.
A nyilas vezető fotója és a nyilaskeresztre hasonlító szimbólum még mindig megvan.
A jövő héten tárgyalja a közgyűlés a tervezetet, amely lehetővé teszi, hogy lépjenek az ügyben.
Szálasi Ferenc képét, a rá emlékező feliratot és a kereszt nyilas részeit is láthatatlanná tették a Farkasréti temetőben.
A rendőrség ismeretlen tettes ellen nyomoz.
A Fidesz budapesti elnöke elismerte, hogy hibáztak, amikor közzétették a fotót, amelyen Karácsony Gergely főpolgármestert montírozták Szálasi Ferenc helyére.
Három hónap alatt nagy utat járt be az RPG.
A kormány 150 millió forintot fordít a Magyarországon 1848–1947 között hivatalban lévő miniszterelnökök sírjainak felújítására. A síremlékek között így felújíthatják az első zsidótörvényt elfogadó Imrédy Béla és a tekintélyelvű Gömbös Gyula sírhelyét is. Az Együtt meglehet, lyukra futott a tiltakozással, mikor Szálasi sírhelyének felújítását is számon kérte a kormányon.
Szerdán lesz hetven éve, hogy Horthy Miklós megpróbálta kivezetni Magyarországot a második világháborúból, ami csúfos kudarccal végződött. Egy új kutatásból most az is kiderül, hogy Kállay Miklós miniszterelnök már 1943-ban közvetítőn keresztül tapogatózó tárgyalásokat kezdett a szlovákokkal egy esetleges közös kiugrásról. Ám Pozsony előbb Kassát akarta cserében, majd inkább a románokkal és a horvátokkal fogott össze a területi revízió érdekében. Végül a szlovákok a románokat követve szakadtak el Németországtól és kezdtek háborúba a megszállt Magyarország ellen. Janek Istvánnal, az MTA BTK Történettudományi Intézetének munkatársával a friss kutatásairól beszélgettünk.
1944. október 15-én a magyar vezetés megpróbált kiugrani a második világháborúból, de Horthy akciója nem sikerült. A németek által megszállt országban a nyilasok – és vezérük Szálasi – jutott hatalomra, aki még Horthyt is felelősségre akarta vonni. Ezzel Magyarország sorsa megpecsételődött, de néhány egyéni sors is hátborzongatóan alakult. Akadt olyan eset, amikor valaki zsidómentőből a nyilasok áldozatává vált, végül pedig maga is csatlakozott a kegyetlenkedőkhöz.
A jobbikos Pörzse Sándortól való idézetet mutattak az utca emberének a Szavazz a Jobbik ellen nevű kezdeményezés tagjai, ám erre egyikük sem jött rá, inkább Adolf Hitlerre, vagy Szálasi Ferencre tippeltek.
Tudom, hogy számodra Szálasi Ferenc kultusza elfogadhatatlan, különben nem fordulnék hozzád ezzel a levéllel, csakhogy Te mégis kitüntetted a kortárs Szálasi-kultusz lelkes propagátorát – írja Balog Zoltán emberierőforrás-miniszternek címzett, a Népszabadságban megjelent nyílt levelében György Péter esztéta.